Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yurtdışı Yaz Okulları Hakkında Genel Bilgiler
Mesaj: #1
ELT tarafından düzenlenen yaz okulları organizasyonları ile çocuklar yurtdışında mükemmel bir yaz tatili geçirebiliyor. 7 yasindan 16 yasina kadar küçükler ve gençler için düzenlenen yaz okulu egitim programlari kültürel etkinlikler, gezi, tam gün sehir turlari, spor aktiviteleri, gibi aktivite ve etkinlik planlarini da içeriyor. Bu programlara çocuğunuzu göndermenin birçok faydası vardır. Yaz okuluna katılan çocuklar...

-Yurtdışına seyahat etme deneyimi kazanırlar
-Evden uzak kalma ve kendi sorumluluğunu taşımanın nasıl birşey olduğunu anlarlar
-Arkadaşlık ve dayanışmanın değerini öğrenirler
-Özgüvenleri artar, başarı duyguları gelişir.
-Yabancı dil bilmenin önemini yaşayarak kavrarlar, döndüklerinde yabancı dil derslerine kendi istekleriyle önem verirler.
- Vizyonları genişler. Farklı ülkelerden birçok arkadaşlar edinerek dünya vatandaşlığına ilk adımlarını atarlar.
-Yıl boyu okulda aldıkları yabancı dil eğitimini, tatil ortamı içinde sürekli pratik edip, geliştirme imkanı bulurlar. Hatta yeni yabancı diller için başlangıç bile yapabilirler.
-Hayatları boyunca unutamayacakları mükemmel bir tatil yaşarlar.

Genellikle Temmuz ve Ağustos aylarında başlayan yaz okulu organizasyonları 2-4 hafta arası sürelerde olmaktadır. 10-15 kişilik gruplar halinde gönderdiğimiz öğrencilerimize ELT tarafından bir de grup lideri verilir. Grup lideri, öğrencilerle tatil süreci boyunca yakından ilgilenir ve ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Velilerimiz de grup liderlerine diledikleri zaman ulaşabilir, çocukları hakkında bilgi alabilirler.

Okullar: Yaz okulları organizasyonumuz için seçtiğimiz tüm okullarımız bulundukları ülkelerde uygulanmak olan kalite standart kuruluşlarının akreditasyonuna sahiptir. ELT, çalışmakta olduğu okulların imkan ve olanaklarını detaylı olarak incelemekte ve özellikte çocuk grupları üzerinde uzmanlaşmış olan okulları tercih etmektedir. ELT fiyatı ucuz oldun diye kalitesiz dil okullarını listesine dahil etmemektedir.

Konaklama:
Konaklama genellikle iki farklı seçeneğe bağlıdır.
- Aile Yanı Konaklama:

Bu seçenekte çocuklar , güvenlik kontrolü yapılmış aileler yanında tek ya da iki kişilik oladalarda konaklarlar. Odaların standart ölçülerde olması ve dalarda yatak, dolap, çalışma masası gibi temel mobilyaların olması zorunludur. Ev sahibi aileler misafir ettikleri öğrenciler için sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini hazırlarlar. Yemek listelerinin hazırlanmasında çocukların yaşları, alerjileri ve dini kısıtlamaları mutlaka göz önüne alınmaktadır.

- Öğrenci yurdu / Resdidance:

Konaklama için bir diğer alternatif ise öğrencilere toplu konaklama imkanı veren yurt tipi konaklamadır. Bunun için okullar genellikle üniversite yurtlarını ya da özel öğrenci yurtlarını kullanırlar. Bu sistemde öğrenciler , program fiyatına göre 1-8 kişilik odalarda kalırlar. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı odalarda konakladığı bu sistemde tüm öğünleri de bu yurtlar hazırlar. Yemek listelerinin hazırlanmasında çocukların yaşları, alerjileri ve dini kısıtlamaları mutlaka göz önüne alınmaktadır.


Yolculuk:
Yolculuk detayları için siz değerli velilerimize hiç bir iş bırakmadık. Öğrencilerimiz tüm programlarımızda gidecek oldukları ülkeye 1. sınıf tarifeli uçuşlarla gidecek ve döneceklerdir. Uçak biletleri de ELT tarafından satın alınmaktadır. Buna ek olarak, öğrenci gruplarımız hava alanında karşılanmakta ve gidecekleri okula kadar da ELT ve anlaşmalı dil okulumuz tarafından götürüleceklerdir.

Yabancı dil eğitimi:
Yaz okullarımıza katılan öğrencilerimiz iilk gün yapılan seviye tespit sınavından sonra kendilerine en uygun olan karma gruplarda eğitime alınırlar. Grupların çok uluslu yapusının bozulmamasına özellikle önem verilmektedir. Eğitim genellikle haftada 20 saat ders verilmektedir. Bir ders 45 – 50 dakika sürer. Yaz okullarında konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik bir eğitim programı uygulanmaktadır.

Geziler: Tüm dil okullarımızda standart olarak bir tam gün de bir de yarım gün olmak üzere haftada en az 2 gezi programı vardır. Seçecek olduğunuz okula göre gezi programlarını önceden size rapor edebiliyoruz. Genellikle hafta sonu günleri yapılan gezilere grup liderleri de katılmaktadır.

Faaliyetler: Yaz okullarımız , öğrencilere unutulmaz bir tatil geçirmeleri için birbirinden güzel etkinlikler ve oyunlardan oluşan faaliyetler hazırlamaktadır. Yaş gruplarına göre farklı spor aktiviteleri, oyunlar, yarışmalar öğrencilerin günlerini dopdolu geçirmesini sağlar. Okullarda bu faaliyetlerden sorumlu olan uzmanlar görevlendirilmekte olup, grup liderlerimiz de bu faaliyetlere gözlemci olarak katılmaktadır.

Cep Harçlığı:
Çocukların ekstra faaliyet ve gezilerde kullanmak, program dışı özel ihtiyaçlarını gidermek için biraz da harçlığa ihtiyaç olacaktır. Bu amaçla haftalık 60-70 Pound tutarında bir harçlış vermeniz yeterli olacaktır. Bunun dışındaki acil ihtiyaçlar için ELT grup liderine bir tedbir harcırahı vermektedir. Grup lideri öğrencinin ihtiyacını karşılayacaktır.

Sigorta: ELT yaz programlarına katılan tüm öğrencilerine yolculuk ve kaza sigortası yaptırmaktadır. Buna ek olarak, yurtdışındaki okullar da öğrencileri için zorunlu bir sigorta yaptırmaktadır. Öğrencilerimiz bu sigortalar kapsamında acil durumlar için güvencede olacaktır.

Size uygun ödeme planları:
Siz değerli velilerimizn fedakarlık yaparak çocuklarınızı bu programa gönderdiğinizi çok iyi biliyoruz. Bu noktada sizleri de düşünerek en uygun ödeme planlarını oluşturuyoruz. Program ücretini rahat ödeyebilmeniz için dilerseniz banka kredisi başvurunuzda size yardımcı oluyor, işlemlerinizi takip ediyoruz. Anlaşmalı olarak çalışmakta olduğumuz bankalar program ücreti için sizlere 24 aya varan düşük faizli kredi vermeye hazırlar. Bunun için talebinizi bize iletmeniz yeterli ELT olarak biz gerekli başvuruları sizin için yapacağız.
alıntıdır..
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
Yaz tatilinde Harvard fırsatı

SURİYE Arap Dili Yaz Kursu

Yurtdışı Yaz Okulları Hakkında Genel Bilgiler

Yurtdışı Yaz Okulları ve Yurtdışında Yaz Okulları seçim

Cornell Üniversitesi Yaz Okulu Hakkında Bilgiler

Yale Üniversitesi Explo Yaz Okulu

Yurt dışında yabancı dil öğrenebilmek için Yaz Okulu

Belarus'ta Yaz Okulları

Northwestern University College Prep Yaz Okulu Hakkında Bilgiler

ukrayna maup yurt disi egitim

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Northwestern University College Prep Yaz Okulu Hakkında Bilgiler egitiyorum 1 652 01-31-2011 06:29 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Cornell Üniversitesi Yaz Okulu Hakkında Bilgiler egitiyorum 1 876 01-31-2011 06:29 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  UCLA University of California Los Angeles Summer Discovery Yaz Oku. Hakkında Bilgiler egitiyorum 1 802 01-31-2011 06:29 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Belarus'ta Yaz Okulları egitiyorum 1 880 01-31-2011 06:29 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Yurtdışı Yaz Okulları ve Yurtdışında Yaz Okulları seçim egitiyorum 1 639 01-31-2011 06:29 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir