Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yurt dışında yabancı dil öğrenebilmek için Yaz Okulu
Mesaj: #1
Çocuğunuzun özgüveninin artmasını, kendisine güvenen çevresi ile barışık bir kişilik kazanmasını, farklı kültürleri tanıyıp yeni arkadaşlıklar, dostluklar edinmesini,iletişim becerisi kazanmasını,unutamayacağı anılarının olmasını ve İngilizceyi, Almancayı ve Fransızcayı konuşulduğu ülkede eğlenerek öğrenmesini istiyorsanız doğru sayfadasınız...Minimum 2 haftadan başlayıp 12 haftaya kadar yaz süresince devam eden, genellikle 18 yaş altı grubunun katılabileceği yurtdışı yaz okulu programlarının amacı öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmesi, pratik kazanması ,diğer kültürlerden öğrenciler ile kaynaşıp uzun dönemli dostluklar kurup farklı kültürleri de öğrenmesi ve yaz tatilini değişik aktivitelere katılarak eğlenceli bir şekilde geçirmesini sağlamakdır.


Yaz okullarında farklı ülkelerden biraraya gelen öğrenciler sabahtan öğlene kadar haftada 15-20 ders saati pratik ağırlıklı İngilizce, Almanca ve Fransızca derslerine katılmakta, öğleden sonra ise okulda öğrendiklerini pekiştirmelerine ve eğlenmelerine yönelik sosyal aktivitelerde bulunmaktadırlar. Bu aktiviteler okullara, bulunduğu şehirlere ve konumlarina göre değişiklik göstermektedir. Yaz okullarında rehber öğretmen eşliğinde spor faaliyetleri (yüzme, binicilik, kürek çekme, tenis, golf, futbol, basketbol vs.), bilgi yarışmaları, sinema ve tiyatro günleri organize edilmekte, tarihi ve turistik yerlere geziler düzenlenmektedir.


DERS İÇERİĞİ


Yaz okullarında haftada genelde 20 ders saati dil eğitimi verilmektedir. Her öğrenci okulun ilk günü seviye tesbit sınavına alınır, kendi dil seviyesine ve yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Maximum 10-15 kişilik sınıflarda, profesyonel, sertifikalı ve deneyimli öğretmenlerce eğitim verirmektedir Yapılan ara sınavlar ile öğrencinin gelişimi izlenerek kurs bitiminde sertifika verilmektedir.


Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve Öğrendikleri dili kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.


SPORTİF AKTİVİTELER


Yaz okullarında öğrencilerin derslerinden arta kalan zamanları zengin sosyal ve sportif aktivitelerle değerlendirilir. Günlük programlar, sosyal aktivite ve gezi koordinatörleri tarafından öğrencilerin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için titizlikle hazırlanır.


Gerek doğada gerekse okulun spor tesislerinde konularında uzman öğretmenler gözetiminde öğrencilere badminton ,yüzme, okçuluk, at biniciliği, tenis, kano, bowling, dağ bisikleti ,futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastik ,hentbol gibi birçok sportif aktiviteler sunulmaktadır.ÇEVRE GEZİLERİ


Yaz okullarında gezi programları dahilinde tarihi ve turistik yerleri, müzeleri eğlence parklarını, alış-veriş merkezlerini ziyaret eden öğrenciler ülkelerine unutulmaz anılarla döner. Bu gezilerin amacı öğrencilerin bulundukları ülkenin coğrafi, mimari, kültürel yapısını görerek öğrenmeleri; tarihi yapılarını, doğal güzelliklerini ve eğlence merkezlerini keşfetmeleridir. Tüm geziler öğretmenlerin ve aktivite/gezi sorumlularının gözetiminde gerçekleştirilir.AKŞAM EĞLENCELERİ


Tüm günün yorgunluğunu atmanın ve farklı kültürler ile kaynaşmanın en güzel yoludur. Müzikli, eğlenceli ve neşeli bir ortamda öğrenciler yeni arkadaşlıklar kurarken, Öğrendikleri dili pratik yapma şansı bulurlar. Öğrenciler için her akşam farklı bir program hazırlanır.Akşam eğlenceleri ; Sinema Gecesi, Kıyafet Balosu ,Uluslararası Geceler, Canlı Müzik-Konser, Karaoke, Dans vb. dir.YETENEK AKTİVİTELERİ


Kendi yaş grubundaki birçok öğrenci ile eğlenceli bir ortam paylaşan öğrenciler yeteneklerini gösterebilecekleri aktivitelere katılırlar. Bazen bireysel bazen de ekip olarak çeşitli gösteriler hazırlar ve arkadaşlarına bu gösterileri sergilerler. Böylece, kendine güven duyguları gelişir ve toplum önündeki heyecan duygusunu yenmeyi öğrenirler. Tiyatro-Drama, Şarkı Yarışmaları, Taklit Şovları, yetenek aktivitelerinden bazılarıdır.


Yaz okullarina bireysel olarak gidilebileceği gibi Türkiye'de okulların bünyesinde oluşturulan gruplar ile de katılmak mümkündür.


GRUP ORGANİZASYONLARI


Öğrenciler yaz okullarına grup organizasyonlarıyla yada bireysel olarak gidebilir. Grup organizasyonları dahilinde giden öğrenciler başlarında yetişkin ve güvenilir bir grup rehberiyle seyahat ederler. Grup rehberi yaz programı süresince öğrencilerin ihtiyaçlarını gözetmek, güvenli bir şekilde tatil ve eğitimlerini sağlamak amacıyla çalışır. Grup organizasyonları bireysel gidişlere oranla %5-15 oranında daha ucuzdur. Çünkü okullar belirli sayılardaki gruplar için indirimler verebilmektedir.


Grup organizasyonları dahilinde giden öğrenciler okulda İngilizce, Almanca yada Fransızca seviyelerine ve yaş guruplarına göre uluslararası sınıflara katılır.


ÇOCUĞUNUZU BIREYSEL OLARAK GÖNDERMEK


Kendine güvenli, dışa dönük ve yaş grubu biraz daha büyük öğrencilerin bireysel olarak gitmesi bir Türk öğrenci gurubuyla seyahat etmesine kıyasla daha avantajlıdır. Unutmamak gerekir ki grup halinde gidildiğinde öğrenciler kendi dillerini konuşmaya devam edeceklerdir.


MALİYETİ


Yurtdışı Yaz okullarımızın fiyat listesi için lutfen tıklayınız.


Yaz okulu programları maliyetleri açısından diğer ingilizce kurslarina oranla daha pahalıdır. Çünkü yaz okulu programlarında ingilizce dil eğitimi yanında bir çok aktivite ve gezi de programa dahil edilmiştir. Diğer programlarda da okulların düzenledikleri çeşitli aktivite ve geziler her zaman vardır, ancak düzenlenen bu tür aktivite ve geziler karşılığında ücret ödenir.


KONAKLAMA


Okullar tarafından özenle seçilen, aynı zamanda devlet tarafından da kontrolleri yapılan ailelerin yanında veya okulun yurdunda konaklanma sağlanmaktadır. Öğrenciler hangi konaklama türünde olursa olsun okul görevlileri tarafından 24 saat gözetim altında tutulurlar.


AİLE YANI KONAKLAMA


Bu konaklama alternatifini seçen öğrenciler eğitimleri süresince okulun sürekli çalıştığı seçkin ve güvenilir ailelerin yanında misafir edilir.


Aile yanı konaklama öğrecilere bulundukları ülkenin yaşam tarzını yakından tanıma ve sınıfın dısında da pratik yapma imkanını tanır. Tüm aileler deneyimli konaklama sorumluları tarafından özenle seçilmekte ve düzenli ziyaretler ile kontrol edilmektedir. Aileler ziyaretinizi verimli ve eğlenceli bir hale getirebilmek için ellerinden gelen herşeyi yaparlar.


Tek kişilik veya paylasımlı oda tercih edebilirsiniz. Paylaşımlı odayı tercih ederek farklı bir milletten arkadaş edinebilir ve birlikte pratik yapabilirsiniz.


KAMPÜSTE- ÖĞRENCİ YURDUNDA KONAKLAMA


Yaz okullarında yurtlarda 2-3-4 kisilik bazılarında da tek kişilik odalar mevcuttur. Yurtta konaklamanın en büyük avantajı farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile arkadaşlık kurulabilmesidir. Titizce hazırlanmış yemekler 3 öğün olarak kafeterya veya yemekhanelerde verilir. Tüm odalar düzenli olarak temizlenir. Bazı yurtlarda tv izleme salonları, spor merkezleri, yüzme havuzu, oyun sahaları gibi imkanlar bulunur.


Öğrenciler 24 saat boyunca uzman ve yetkililerin gözetimindedir. Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında öğretmenler yada yetkililer anında müdahale ederek sorunu çözeler.


Cep Harçlığı: Normal koşullarda haftada İngiltere için 40-50 Sterlin, Amerika, Kanada için 60 USD, Avrupa ülkeleri için 60 Euro haftalık cep harçlığı yeterlidir. Öğrencinin ekstra harcamaları sadece günlük yapacağı kişisel harcamalardır
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
Yurt dışında yabancı dil öğrenebilmek için Yaz Okulu

UCLA University of California Los Angeles Summer Discovery Yaz Oku....

Cornell Üniversitesi Yaz Okulu Hakkında Bilgiler

Northwestern University College Prep Yaz Okulu Hakkında Bilgiler

Yurtdışı Yaz Okulları Hakkında Genel Bilgiler

Yale Üniversitesi Explo Yaz Okulu

Kanada da Egitim ve Gocmenlik

Yaz tatilinde Harvard fırsatı

ukrayna maup yurt disi egitim

Yurtdışı Yaz Okulları ve Yurtdışında Yaz Okulları seçim

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  ukrayna maup yurt disi egitim egitiyorum 1 816 01-31-2011 06:29 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir