Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Ek Ders Yönetmeliğine Göre Değişiklikler
Mesaj: #1
Yeni Ek Ders Yönetmeliğine Göre Değişiklikler
5 Mart 2017 22:32DüzenleSil
Yöneltmeliği incelediğimizde sınıf rehber öğretmenlerinin hafta 2 saat ekders ödendiği yazmakata ama görev yaptığım okul bunu farklı yorumlayarak ödememektedir. Ne yapmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim...

Branş öğretmeniyim ve hem sınıf rehber öğretmeniyim hemde sosyal klup danışman öğretmenıyım ve haftada toplam 30 saat derse giriyorum..

Ek Ders Ücretlerine İlişkin Genelge

Bu hükme göre, Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği çerçevesinde sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenleri, bu görevleri karşılığında, diğer görevlerine bağlı olarak almaları gereken ek ders ücretlerinden bağımsız olarak haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılacaklardır. İki görevin birlikte yapılması durumunda da sadece bir görev için ek ders ücreti ödeneceği dikkate alınarak, danışman öğretmenlik ve sınıf/şube rehber öğretmenliği görevinin birlikte aynı öğretmene verilmemesi uygun olacaktır.

Bu hüküm kapsamında haftada 2 saat ek ders ücretinden yararlandırılan söz konusu öğretmenler tarafından dönüşümlü olarak okutulan “Rehberlik/Sosyal Etkinlikler/Sosyal Etkinlik” dersi için ayrıca ek ders ücreti ödenmeyecek; ancak, haftalık ders programında yer alan bu ders saati, bu dersi fiilen okutan öğretmenin hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin belirlenmesinde dikkate alınacaktır.
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  9 yeni üniversite muratyanar 2 966 12-06-2007 12:50 AM
Son Mesaj: asibozo
  Ders çalışma teknikleri muratyanar 0 950 10-28-2007 02:14 PM
Son Mesaj: muratyanar
  Lise ders programlarında köklü değişiklik muratyanar 1 873 10-13-2007 03:51 PM
Son Mesaj: Eğitimci

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir