Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukrayna maup da egitim
Mesaj: #1
KiEV - İşletme ve Ekonomi Üniversitesi - MAUP

• Üniversite Hakkında

Uzmanlık alanı işletme ve ekonomi olan MAUP da, dileyen öğrenciler sosyoloji, psikoloji, hukuk, matematik, uluslararası ilişkiler vb. Diğer alanlarda da lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirler. Eğitim kalitesi olarak çok yüksek bir kaliteye sahip olan MAUP üniversitesi, Kiev deki öğrenciler tarafından da çok iyi olarak tanınıp, tavsiye ediliyor. Öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca hazırlık alabiliyor. Dileyen öğrenciler, hazırlık eğitimini MAUP da tamamladıktan sonra, Ukrayna’daki diğer üniversitelere de başvuru yapabiliyorlar. Üniversite yetkilileri, hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin, üniversiteden çok memnun oldukları için genellikle eğitimlerine MAUP da devam etmeyi tercih ettiklerini belirtiyorlar. Daha üniversite ana kapısından girişte, MAUP üniversitesinin iyi ve bakımlı bir üniversite olduğu belli oluyor. Oldukça güzel ve modern bir yapıya sahip olan MAUP üniversitesi , eski roma sütunlarını andıran büyük girişlere sahip yepyeni binalardan oluşuyor. Binaların içleri de dışarısı gibi çok bakımlı ve yeni görünümlü. 400.000 den fazla kitabın bulunduğu geniş bir kütüphane, internet ve bilgisayar merkezine sahip olan MAUP da öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü yatırım yapılmış durumdadır . MAUP da boş zamanlarını değerlendirmek isteyen öğrenciler için geniş sportif ve sanatsal faaliyet imkanları bulunmaktadır.

• Programların eğitim süreleri

Hazırlık Eğitimi : 1 Yıl

Lisans Eğitimi : 4 Yıl

Yüksek Lisans Eğitimi : 1,5 Yıl

Mastır : 2 Yıl ( Dil yeterliliği olmayan öğrenciler için bir yıl hazırlık eğitimi zorunludur)

Doktora : 3 - 6 Yıl


• Üniversite Yurt İmkanları ve Ücretleri

Yurt binaları kampüs içinde bulunmakta ve odalarda ikişer ya da üç er kişi olarak kalınmaktadır. 4 ya da 2 odanın aynı tuvalet ve banyoyu kullandığı bir yurt planları vardır, mutfaklar ise her katta mevcuttur. Yurtlarda kesintisiz 24 saat sıcak su ve merkezi ısıtma bulunmaktadır ayrıca odalara internet bağlantısı alınabilir. Kız, erkek karma olan yurtlar 24 saat özel güvenlik tarafından korunmaktadır. Türk öğrencilerin kalacakları yurt binasında gün boyu hizmet veren internet kafe ve sıcak yemek çıkartan lokanta da yer almaktadır

Yurt Ücretleri Aylık 70-90 $ arasında bulunmaktadır . Ödeme aylık seklinde yapılmaktadır .

• Hizmete giren yeni yurt binası


2017 – 2017 öğretim yılında hizmete giren ve hazırlık öğrencilerini ağırlayacak olan yeni yurt binasında 2 kişilik ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır. 2017 ekim itibarıyla tadilatı yeni biten yurdun bütün eşya ve mobilyaları yeni alınmıştır. Odalarda internet ve uydu televizyon bağlantısı yakın zamanda hizmete girecektir. Öğrencilerin konforu için her odaya üniversite tarafından buzdolabı ve televizyon standart olarak temin edilir. Ukrayna’nın kış şartlarına uyumlu, plastik çift cam pencereler ve merkezi ısıtma sayesinde öğrenciler sıcak ve konforlu bir ortamda barınabilmektedir. Ayrıca katlarda yer alan ortak mutfak, duş ve tuvaletlerde de 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmaktadır. Mutfaklar oldukça geniş ve ergonomiktir. Bütün öğrencilerin ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanmış olan mutfaklarda, aspiratörlü elektrik ocakları, öğrencilerin yemek hazırlamaları için yerleştirilmiş geniş masalar ve bulaşıkları yıkamak için lavabolar mevcuttur. Mutfak, tuvalet ve duşlar yurdun temizlik elemanları tarafından düzenli bir şekilde temizlenmektedir. Tam gün özel güvenlik tarafından korunan yurda, yabancıların girişi tamamıyla engellenmiştir, bunu yanında öğrencilerimiz dilerlerse öğleden sonra saat 3’ten akşam saat 10’a kadar odalarına misafir kabul edebilirler. Yurt sabah saat 7’den gece saat 11’e kadar öğrenci giriş çıkışına izin verir. Yurt binası ile kursa katılan öğrencilerin ders göreceği yabancı öğrenciler dekanlığı arası 50 metre kadardır.

• Fakülte ve Bölümler

İşletme

Ekonomi

Uluslararası ticaret

Pazarlama

Edebiyat

Felsefe

Mütercim-tercümanlık

Turizm işletmeciliği


Maup Üniversitesi iletisim Bilgileri

03039 Київ, вул. Фрометівська 2

тел. 490-95-00


www.eryaegitim.com
eryaegitim@hotmail.com İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
Aachen University of Technology-Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk...

Yurt dışında üniversite eğitimi fırsatı

Neden Bulgaristan?

FinLandiya Abo Üniversitesi.

Kanada da Egitim ve Gocmenlik

Yaşam

Bulgaristan'da okunabilecek ingilizce bölümler

Avrupa'nın ilk “Junior Üniversitesi”

Bristol Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

499 ünivesiteden birini seçebilirsiniz

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Macarsitan'da egitim. egitiyorum 1 502 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  İspanyada Eğitim.. egitiyorum 1 541 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Azerbaycan da egitim. egitiyorum 1 546 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Finlandiya da egitim. egitiyorum 1 554 01-31-2011 06:31 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Ukrayna'da eğitim egitiyorum 1 469 01-31-2011 06:30 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir