Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sevgisiz olmaz
Mesaj: #1
Sevgisiz olmaz....

Mutlaka seversin....

Öyle ya da böyle birini mutlaka seversin....

İnsan olmanın, var olmanın, yaşadığını hissetmenin, bir şey olduğunun farkına varmanın en üst düzeydeki fiilidir sevmek. Mutlaka seversin. Sanal ya da gerçek birini mutlaka seversin.

Kendini gerekli hissetmenin, anlamlı bir varlık olduğunu fark etmenin, yaşama sevincinin hücrelerinde dolaştığını kavramanın en üst düzeydeki sözcüğüdür sevgi.....

Mutlaka seversin. Doğru ya da yanlış birini ama mutlaka seversin.... Kendini çocuk gibi hissetmenin, hüznünü bir Eski Yunan tragedyası gibi, neşeni Dionisos şenlikleri gibi yaşayabilmenin, isteğin, arzunun, yoğunlaşmanın ya da buharlaşmanın çağrısına kaptırabileceğin en üst düzeydeki duygudur aşk....

Mutlaka seversin. Kalıcı ya da geçici birini mutlaka seversin.... Sevgisiz olmaz....

Sevgisiz yaşanmaz....

Sevgi zorunlu bir ilişki biçimi....

Her zaman çakışmaz, bazen seven oluruz bazen sevilen. Sevenin bir başkadır, sevdiğin bir başka....

Bir ilişkinin ortasında bazen seven oluruz bazen sevilen.

Hangisi olmak isterdiniz?

Seven mi, sevilen mi?

Hafife almayın, çok ciddi sorudur. Tayin edici derecede mühim bir sorudur. Hayatta en az bir kez her insanın kendisine sorması ve cevabını dürüstçe vermesi gereken bir sorudur. İnsanın kendisini tanımlaması gereken bir alandır. Bir ilişkinin gidişatını belirleyen en önemli yol ayrımlarından biridir.

Kimileri sevmeden yapamaz, eksik hisseder kendisini, kimileri sevilmeden.

Tabii ki çakışırsa müthiş bir şey olur, daha büyük bir keyif düşünülemez, ama gerçekçi olmak gerekir, her zaman çakışmaz, bazen seven oluruz, bazen sevilen.

Sevgisiz olmaz....

İnsan sevmeden yaşayamaz. Asıl olan sevmektir. Karşındakinin ne düşündüğünün zerre kadar önemi yoktur....

Sen varsın, sen yaşıyorsun ve birini seviyorsun, için üşüyerek seviyorsun, kendin için seviyorsun. Karşılık görmenin istatistiki bir anlamı yok.

Kimse karışamaz, kimse engelleyemez, kimse anlayamaz, kavrayamaz. **** gözüyle bakarlar size, sevdiğiniz insan bile. Doğrudur, siz ****sinizdir. Zararı kendisine dünya güzeli bir ****sinizdir. Kimsecikler ulaşamaz size. Kendiniz için seversiniz.

Karşınızdaki sizi aynı ölçüde sevmiyordur, belki de hiç sevmiyordur ama sevilendir, gıkını bile çıkarmaz. Siz onu kendi istediğiniz gibi seversiniz, kendi bildiğiniz gibi. Sevme ilminin bütün inceliklerini gösterirsiniz. **düresiye seversiniz. O sizi sevmez ama hayranlıkla izler.

Sevgisiz olmaz....

İnsan sevilmeden yaşayamaz....

Sevilmek varolmanın anlamıdır....

Birinin sensiz yaşayamayacağını, senden vazgeçemeyeceğini içinde hissetmesidir. Birinin bütün dünyasını senin üstüne kurmasından daha güzel bir şey olabilir mi?

Güvenle bakarsın hayata. Bilirsin ki, o seninle vardır, sensiz yoktur. Elbette içinde bir boşluk hissettiğin zamanlar da olur, sen de sevdiğin biri için **** olmak istersin. Ama senin için **** olan biri varken, sevildiğin bir ilişkiye riske atmaya değer mi diye sorarsın kendine? İkircikli kalırsın.

Kendini doğruladığın, kendini iyi hissettiğin bir ilişkiden, sevilen olmaktan vazgeçemezsin. Hep ararsın sevilen olmayı.

Düşünülmeyi,aranmayı, hediyelere boğulmayı, zor anlarında hep o birinin yanında bulunacağını bilmeyi istersin. Bir kere sevilen oldun mu, bir daha asla sevilen olmaktan vazgeçemezsin.

Sevgisiz olmaz....

Şu ya da bu şekilde, sevmeden ya da sevilmeden yaşanmaz. Hayatın
renkleri, şarkıları, kelimeleri, kokuları, zevkleri, duyguları uçar gider elinden.

Dımdızlak kalırsın ortada. Bakarsın aval aval ben bu dünyaya niye geldim diye.

Sevgisiz olmaz....

Bir kez bile ****ler gibi sevmeden, hatta karşılık görmeden ****ler gibi sevmeden, bir kez bile ****ler gibi sevilmeden, karşılıksız sevilmenin hazzına erişmeden bu dünyadan çekip gitmek olacak şey değil.

Sevgisiz olmaz....

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir