Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postacı Güvercin
Mesaj: #1
Bir varmış, bir yokmuş. Ülkenin birinde yaşayan ve postacılık mesleğini başarılı bir şekilde icra eden bir güvercin varmış. Adı postacılar arasında nam salmış. Güvercinler aralarında Postacı Abi derlermiş. Herkes Postacı Abi’ sini çok sever, bir mekana girdikleri zaman, ilk Postacı Abi’lerini sorarlarmış. Postacı Abi, tabi ki öyle her yere takılmazmış, işinde ve gücünde bir insan olup, boş vakitlerini bile havada antrenman yaparak geçirirmiş. Sürekli şişmiş bir halde dolaşırmış.

Birgün bu Postacı Abi ‘nin namı bozulmuş. Çünkü herkes postacılık işini girmeye başlamış. Mektup işlerini geçtik, bazı güvercinler bir olup, kargo işine bile girmiş. Havada artık onun hakimiyeti bitecek gibiymiş. Postacı abi, bu duruma öyle üzülmüş, öyle üzülmüş ki, artık uçuş halinde uzaklara dalmaya başlamış, koordinatları filan şaşırır olmuş.

Bir gün, bütün umutlarını aşağıya düşürmüş halde dolaşırken, yanlış yere iniş yapmış ve indiği yerde insanların elindeki http://www.deli-prof.net/2007/02/27/uzak...r/]kumanda aletini görmüş. Hemen durumu anlamış. Postacı abi, hemen arkadaşları olan aslanları, kaplanları, parsları çağırmış. İnsanlar ürkmüşler, biz ettik sen etme, demişler; havada süzülen kanadın olayım, demişler ve hemen oradan topuklamışlar. Giderken yanlarında kumandaları almayı unutmuşlar, sandınız ama yanıldınız, zaten uzaktan kumandalara el koymuşlar, ve Postacı Abi hepsini tek tek Van damme gibi kırmış. Postacı abi, hemen oracıkta onları bir bir yok etmiş. Yeniden işine başlamış. Emekli olana kadar, yanında birçok güvercin yetiştirmiş. Posta teşkilatını kurmuş. Mutlu bir hayat yaşamış.


Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Anne Güvercin Serdar Yıldırım 0 1,540 01-20-2009 11:19 PM
Son Mesaj: Serdar Yıldırım
  Postacı Güvercin onur 0 676 02-06-2008 12:40 PM
Son Mesaj: onur

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir