Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
özel ders
Mesaj: #1
merhabalar herkese kolay gelsin.ben matematik 4. sınıf öğrencisiym özel ders vermeye başladım ama nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum özel dersin teknikleri nelerdir,kısa kısa anlatılır soru mu çözülür?Uzun mu anlatılır bilmiyorum.Özel ders veren hocalarımız veya arkadaşlar varsa ve bilgilendirirlerse sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #2
ders verdiğin öğrenciyi iyi tanıyarak yani eksilerini artılarını tespit ederek ne vermen gerektiğni iyi programlamalısın. konu bilgisi yok ise konunun mantığı üzerinde durarak örnek sorularla pekiştirmesini sağlayabilirsin. eğer konu bilgisi varsa güzel sorularla daha profesyonel öğrenmesini ve teknik bilgi edinmesini gerçekleştirilebilirsin.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #3
Arkadaşımın dediği gibi önce bir değerlendirme yapmalısınız.Konu eksiği var mı?
Sadece çok soru çözmeye mi ihtiyacı var.Bunu tespit etmeli.Bir de benim tavsiyempiyasa da güzel kitaplar var.Özellikle üst kısımda örnek çözümü, allta da soruları olan kitaplardan aldır.Her sayfa bu şekilde düzenlenmiş olan kitaplar faydalı.Ödev için de test alabilirsiniz. Bir de başarılı olduğu testlerden sonra küçük ödüller(şeker,çukulata,kalem,not defteri,vs)öğrenciyi testlere karşı istekli hale getirir.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #4
Matçı özel ders vermeden önce bir hazırlık devresi olmalıdır.Siz kaççlara veriyorsunuz bilmiyorum ama ilk önce çocuk okulda hangi konuları işlemiş bunu defterinden kendin kontrol etmelisin.Sıra ile işlediği konulardan öğrenciye soru sorarak konuyu anladığını ve anlamadığını tesbit etmelisin.Konulara anlamış ise o konu ile ilgili sorulacak tüm sorulara gözden geçirmelisin.Bu tip sorlar sormaya başlamalısın .Bilmediği sorulara anlatıp aynı sorunun başka soru tipini sormalısın.Bu şekide ders vermeye devam edersin.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir