Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OTA Üniversitesi-Berlin
Mesaj: #1
Avrupa’nın hiç bir yerinde araştırma ve geliştirme kurumları Berlin’de olduğu gibi yoğunlaşmamıştır. Bu alanda Berlin’in yaptığı yatırım tutarı yıllık € 1,8 Milyar’u bulmaktadır. 4 Üniversite, 7 yüksek okul, uluslar arası business school’lar ve sanat okulları ve üniversite dışı 70’e yakın araştırma kurumu öğretim ve araştırma alanında faliyet gösteriyor. Bu kurumlarda 50.000 civarında kişi istihdam ediliyor. Berlin Freien Üniversitesi ve Humboldt- Berlin Üniversitesi’nin kurduğu “Charité – Universitätsmedizin Berlin Kliniği’ avrupanın en büyük tıp fakültesi özelliğini taşıyor. Adlershof ve Berlin-Buch teknoloji parklarında Araştırma ve Ekonomi çalışmalarını bir arada sürdürüyor. Ulusal araştırma merkezleri şehirde bir çok temsilcilik bulunduruyorlar.

Bu dev kuruluslarin yanında Erman İsmet Tanyıldız'ın kurmuş olduğu OTA Üniversitesi de hizmet veriyor.Alman hükümeti tarafından tanınan bu üniversitenin ikinci özelliği, Bolonya Anlaşması'nın getirdiği bütün koşulları eksizsiz uygulayan bir kurum olarak, verdiği diplomaların (Bacholor of Arts) Almanya ve Avrupa'daki bütün diğer üniversiteler ile eş değer olması.


Ota Hochschule (Private University of Applied Sciences)


2001 yılında Erman İsmet Tanyıldız tarafından kurulan Ota Hochschule'nin işletme izni Alman hükümeti tarafından 29.5.2002 tarihinde resmi gazetesinde yayınlandı ve üniversite Almanya içerisinde hizmet verme hakkını kazandı. Eğitime Ekim 2002 tarihinde başlayan Ota Hochschule'de, şu anda 22'si Türk, 110 talebe Business Adminstration (İşletme) ve Information- und Kommunikationsmanagement (İletişim ve Komunikasyon) dallarında lisans eğitimi görüyor. Öğrenci sayısının bu yıldan itibaren artması ve 360 talebelik hedefe 2017 yılında erişilmesi öngörülüyor.


Ota'nın, talebelerinin kağıt üzerinde değil, gerçekten üniversite ile ilgili önemli kararlarda, seslerini duyurabildiği bir üniversite olduğunu belirten Tanyıldız, okulun pazarlama, gelişme ve kalite kontrol görevlerini, profesörler denetiminde öğrencilerinin yönetiminde gerçekleştiğini söylüyor. 1935 yılında Türkiye'ye iltica eden ve Atatürk hükümeti zamanında üniversiteler konusunda danışmanlık yapan Prof.Dr. Ernst Reuter'in oğlu olan ve 1987-1996 yıllarında Daimler Benz'in yönetim kurulu baskanlığını yapan Türk dostu Edzard Reuter de, Ota Üniversitesi'nin denetim kurulu başkanlığını yapıyor. Berlin Teknik Üniversitesi ile bir anlaşma yapan Tanyıldız, bu sene içerisinde İstanbul'da bir Studien Kolleg kurarak Almanya'da egitim görmek isteyen öğrencilere Alman Üniversiteleri'ne girme şartlarını ülkelerini terk etmeden yerine getirebilme şansını vermeyi amaçladı.


Erman Tanyıldız sürdüğü çalışmalar ile Türk-Alman dostluğu çerçevesinde ileri gelen Alman ve Türk bireyleri üniversite çatısı altında bir araya getirerek, Almanya ve Avrupa'daki Türk imajını düzeltmeyi hedefliyor.


Detayli bilgi icin:
http://www.otahochschule.de/ İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
Finlandiya da egitim.

Dünya Üniversitelerinin Webometrik Sıralaması

London Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

Saraybosna Universitesi

Bulgaristan Üniversiteleri Kontenjanları Hızla Doluyor.

Alman üniversitelerinde 36 bin Türk öğrenci var

Manchester Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

Yurt dışında üniversite eğitimi fırsatı

Avrupa'da üniversite okumak hayal değil

Cardiff Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Dublin Universitesi egitiyorum 1 816 01-31-2011 07:49 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Heidelberg Üniversitesi egitiyorum 1 850 01-31-2011 07:49 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Kazakİstan Ahmet Yesevİ Ünİversİtesİ egitiyorum 1 1,054 01-31-2011 07:48 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Hertfordshire Üniversitesi egitiyorum 1 757 01-31-2011 07:48 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Saraybosna Universitesi egitiyorum 1 578 01-31-2011 07:48 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir