Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
öss - dgs sartı aranmadan bulgarıstanda unıversıte egıtımı bılgılendırme
Mesaj: #1
Bulgaristan Hakkında


ÖSS engeline takılmadan üniversite eğitimi alabilmek için en populer seçeneklerden biri Bulgaristan’dır. Otobüs ile birkaç saat uzaklıkta olan komşu Avrupa Birliği ülkesinde, dilediğiniz tüm alanlarda YÖK denklikli eğitim alabilirsiniz. İstanbul’dan sadece birkaç saatlik otobüs yolculuğu ile ulaşabilkeceğiniz şehirlerde, çok cazip eğitim ve yaşam masfarflarıyla eğitim alabilmek mümkün.

Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi Almak Neden Çok Avantajlı?

Kaderiniz ve idealleriniz ÖSS Sınavına bağlı değil !

Bulgaristan en çok ideallerine sahip çıkmak, ve birkaç saatlik üniversite sınavının sonucuna göre değil, kendi potansiyel ve hedeflerine göre bir eğitim ve kariyer yaratmayı amaçlayanlar için mükemmel bir çözümdür. Tıp okumak isteyen bir aday, yeterli puan alamadığı için istemeyerek biyoloji öğretmenliği okumak, mühendis olmak isteyen bir aday işletme okumak zorunda kalmamalıdır. Bulgaristan üniversitelerine giriş için üniversite sınavında başarılı olma şartı aranmıyor.

Bulgaristan Üniversiteleri’nin YÖK Denkliği Var!

Bir Avrupa Birliği ülkesinde okuduğunuz için, AB ile yapılan uyum çalışmaları sonucuna göre diplomanız YÖK denkliği alıyor.

Eğitim Dili İngilizce ya da Bulgarca

Bulgaristan’da İngilizce olarak eğitim alabilirsiniz. Bu sayede hem geçerli bir diplomaya hem de anadil seviyesinde İngilizceye sahip olursunuz. Bulgaristan Avrupa’nın birçok ülkesinden öğrencilere eğitim olanağı sağlıyor. Çok uluslu bir ortamda yaşayacak, yabancı öğrencilerle sürekli İngilizce konuşacaksınız.

Bulgaristan ; Ekonomik Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

Bulgaristan’da eğitim almanın maliyeti, ülkemizdeki ya da KKTC’de bulunan çoğu özel üniversiteden ya daha ekonomik yada eşit maliyetlidir. Yukarıda bahsedilen avantajlar da göz önünde bulundurulduğunda, kesinlikle çok daha mantıklı ve avantajlı bir seçenektir.

Bulgaristan Üniversiteleri’ne Başvuru ve Kabul Koşulları

Bulgaristan üniversitelerinde eğitim alabilmek için ÖSS sınavında herhangi bir yeri kazanmış ya da yerleştirilmiş olmanız gerekmiyor. Üniversitelere başvuruda lisede almış olduğunuz dersler ve not ortalamalarınız göz önünde bulunduruluyor. Avrupa Birliği üyesi olduğu için, Bulgaristan’da almış olduğunuz diplomalar kolaylıkla YÖK denkliği alabiliyor ve mesleğinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. EGITIM BULGARIA size en uygun şehir, üniversite ve bölüm seçiminde profesyonel destek vererek en doğru karar vermenizi sağlıyor.

Bulgaristan’da Yaşam ve Sosyal Giderler

Yurtdışında eğitim almak için en ekonomik seçeneklerden biri Bulgaristan’dır. Üniversitelerin yıllık ücretleri ortalama 3000 Euro civarındadır. Tıp ,Eczacılık ve diş hekimliği bölümlerinde ise yıllık okul ücretleri 5000 – 6000 Euro civarında olmaktadır. Bulgaristan’daki üniversitelerin büyük çoğunluğu öğrencilerine yurt olanağı sağlamaktadır. Üniversite yurtları genellikle 2-3 kişik odalara sahip olup, devlet yurtlarının aylık ücreti

25-30 Euro civarındadır. Daha iyi şartlara sahip özel yurtlarda ise aylık 60 – 80 Euro ödeyerek konaklanabilir. Dileyen öğrenciler ev kiralayabilir ve genellikle birkaç kişiyle paylaşılacak bir evin kirası evin yerine ve özelliklerine göre 250 – 400 Euro arasında değişir. Öğrencilerin aylık geçim masrafı 300-400 Euro civarındadır.

Bulgaristan Üniversitelerine Egitim Bulgaria Kalitesi ve Güvencesi İle Yerleşeceksiniz!

AB Üniversitelerine başvuru, ikamet izni alınması ve vize işlemleri profesyonel bir ekip tarafından yönelimesi ve takip edilmesi gereken uzun ve karmaşık bir şüreçtir. Geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu süreçte EGITIM BULGARIA deneyimi ve güvencesinde olacaksınız. Üniversite kabul için gerekli olan belgelerinizin hazırlanması, dosyanızın üniversiteye elden teslimi ve kabul işlemlerinin EGITIM BULGARIA Bulgaristan temsilciliği ile elden takibinin yapılması, konaklama organizasyonunun yapılması ve ikamet onay belgenizin temini, vize dosyanızın hazırlanması, vize oryantasyonu, uçuş organizasyonunuzun yapılması ve Bulgaristan’da EGITIM BULGARIA temsilcisi tarafından karşılanıp evinize ve okulunuza götürülmenizde EGITIM BULGARIA hep yanınızda olacak.Egitim süreniz boyunca okul,yaşam,dış faktörler ile ilgili bir sorun yaşadığınızda anında destek yöntemiyle yanınızda olacağız.


Bolumler ve okul fiyat listelerini sitemiz üzerinden görebilirsiniz. Eğer merak ettiğiniz başka soru ve görüşler içinde e-mail yoluyla bizimle irtibata geçebilirsiniz!


BULGARISTANDA KIMLER OKUYABILIR ;

- Lise mezunu olan herkes üniversite sınavına girmeden bulgaristan universitelerinde istedikleri bölümlere yazılıp okuyabilmektedirler.

- Meslek Yüksek Okulları (MYO) mezunları DGS sartı aranmadan sınavsız bulgaristan üniversitelerinde lisans tamamlayabilmektedirler.

- Imam – Hatip mezunları istedikleri alanları seçip özgürce yaşayıp okullarına rahatlıkla girip çıkabilirler.

Sofya Teknik Üniversitesi
Sofya Tıp Üniversitesi
Sofya Spor Akademisi
Sofya ST. Kliment Ohridski Üniversitesi
Uluslararası Ekonomi Üniversitesi
Sofya Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
Ingiltere

A B D de Egitim soru cevap bolumu?

nasıl yurtdışında eğitim alınır ?

almanya hakkında sorum var?

DAU'de GREV

Almanya'da okullarda Türkçe dersleri

Yurt disinda Egitim alanlarin Sorunları...

Amerikada Spor Bursu

Bulgaristan Vizeleri Bilgilendirme

Almanya'ya öğretmen aranıyor.

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yeni Mezunlar ve Üniversite Öğrencileri için Yurt dışı eğitimleri egitiyorum 1 725 01-31-2011 06:16 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  2 yıllık üniversite mezunlarına müjde !!!!bulgaristan üniversitelerinden geldi!!! egitiyorum 1 1,043 01-31-2011 06:16 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Yurtdışı Üniversite ve Dil Okulları Fuarı egitiyorum 1 719 01-31-2011 06:16 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Bulgaristan Vizeleri Bilgilendirme egitiyorum 1 769 01-31-2011 06:15 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Avusturyada Eğitim Viyana Üniversiteleri Bilgilendirme egitiyorum 1 682 01-31-2011 06:15 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir