Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Öğrencilere İETT müjdesi
Mesaj: #1
Öğrencilere İETT Müjdesi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT zamlarından mağdur olmamaları için öğrencilere müjdeli haberi verdi.
01 Aralık 2017 / 10:26


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kanal 7'de İETT zamları ile ilgili soruları yanıtladı.Topbaş, İstanbul'un trafik sorununa göreve geldiği günden bu yanabüyük bir önem verdiklerini söyledi.

Topbaş, yapılan zamlar konusunda, kaynak sorununu gerekçe gösterdi. Topbaş, 'Bu değirmenin suyu bir yerden karşılaşılanacak. Belediyenin para basma yetkisi yok. Kendi içimizde kaynak yaratmamız gerekiyordu. Göreve geldiğimizde tek biletle ikinci geçişleri bedava yaptık. Bu hizmet bize 193 trilyona maloldu. Bu İETT için çok büyük yük getirdi. Bunu bir yerlerden karşılamak istedik. Ancak yine de 2. binişleri 1,30 kuruş değil, 70 kuruş olarak belirledik' dedi.

ÖĞRENCİLERE AKTARMA FİYATI 40 DEĞİL 20 YKR OLACAK

İstanbul'un ünlü mekanlarından Süleymaniye'de bir hukuk öğrencisi ile karşılaştığını anlatan Topbaş: 'Hukuk 3. sınıfta okuyan Zeynep adında bir öğrencimiz, bilet zammından dolayı sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Hesapladım, bu rakam öğrenciye aylık 15 YTL civarında bir masraf getiriyor. Sadece aldığı bursla okuyan öğrencilerimizi düşünürsek bu rakam onlar için yüksek. Arkadaşlarımdan konu ile ilgili bir değerlendirme yapmalarını istedim. Öğrenciler ilk binişte 80 YKR ödüyorlar, ikinci geçişte 40 YKR yerine 20 YKR uygulamasına geçeceğiz. Bize maliyeti 7 trilyon olacak. Bu müjdeyi de ilk kez sizin programda veriyorum. Ancak bu uygulama 8 aylık eğitim süresince yapılacak. Herkes Zeynep 'e teşekür etsin' dedi.


TEK BİLETLE 50 KM YOL GİDİLEBİLECEK


Kadir Topbaş, İstanbullunun büyük beğenisin kazanan metrobüs için de konuştu. Topbaş, 'Başlangıçta üç etap ve Büyükçekmece’ye kadar uzatılması planlanan metrobüs, projedeki revizyonla Avcılar Topkapı-Mecidiyeköy-Göztepe olarak belirledik.. Metrobüsün 2017 yılında Mecidiyeköy’e, 2017 yılında ise Göztepe’ye ulaşması planlandı. Ancak şartların uygun olması durumunda, bu iki hattın birleştirilmesi de gündemmizde. Boğaz Köprüsü’nde kendisine ayrılan tercihli yolu kullanacak olan metrobüsün hat uzunluğu yaklaşık 50 kilometreye ulaşacak' dedi.

İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #2
iyi ya güzel oldu

HEPİMİZ TÜRKÜZ HEPİMİZ MEHMETİZ
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir