Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden bulgaristan da eğitim
Mesaj: #1
NEDEN BULGARİSTAN 'da EĞİTİM

________________________________________

1 - Bulgaristan 1 OCAK 2017 tarihinde Avrupa Birliği Üyesi Olmuştur. Alacağınız Diploma ( EUA ) Avrupa üniversiteler birliği diplomasına sahip olacaksınız..

Türkiye'de ÖSS sınavını kazanmak ve istediğiniz üniversiteye yerleştirilmek; üniversitelere başvuruda bulunan adayların sayıca çokluğu ve mevcut üniversite kontenjanlarının yetersizliği sebebi ile gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Bu nedenledir ki, yurt dışında ve özellikle Bulgaristan'daki yüksek eğitim kurumlarına başvurular son yıllarda oldukça artmıştır.

Bulgaristan üniversiteleri kaliteli uzman eğitim kadrosu, eğitim için gerekli üst düzey teknolojik imkânları, sınıfları ve laboratuarları ile uluslar arası modern eğitim sağlamaktadır. Üniversitelerdeki tüm öğretim görevlileri kendi alanlarında uluslar arası eğitim kurumlarının üyeleri olup, gelişen teknolojiler ve yenilikler hakkında başka ülkelerin eğitim seminerlerine katılıp eğitim almaktadırlar.

Müfredat, mecburi-seçmeli- ve serbest seçmeli derslerden oluşturulmaktadır. Bu şekilde; öğrencilerin daha istekli olarak, bilimsel alanlarda derin bilgi ve yetenek kazanmaları sağlanmaktadır. Öğrenciler ve eğitmenler Avrupa Birliğinin projelerine ilişkin programlarına, klinik stajlara, ülkede ve yurt dışında bilimsel forumlara katılmaktadırlar. Ayrıca üniversitelerde yüksek lisans ve doktora için de eğitim verilmektedir. Bulgaristan üniversitelerinin mezunları tıpta, hafif ve ağır sanayide, bilgisayar endüstrisi ve diğer alanlarda bölgenin önde gelen uzmanları ve bilim adamlarıdır. Bulgaristan'ın önümüzdeki AB adaylığı; mezun öğrencilere Avrupa, ABD, Kanada; Avustralya ve başka ülkeler düzeyinde tanınmış diploma imkânı vermektedir.

Her Lisans diploması, AB adayları ve Bolonya sözleşmesini imzalamış ülkelerde denklik imtihanı olmadan geçerli olup, Avrupa sertifika belgesi eşdeğerindedir. Türkiye Bolonya sözleşmesinin henüz bir kısmını imzalamıştır. Bu sebeple her yurt dışı eğitim alan öğrenciye denklik belgesi vermemektedir. YÖK her yıl yurt dışında tanıdığı ve onayladığı yabancı okulları ÖSYS kitapçığında belirtir ve kısıtlı kontenjanla öğrenci gönderir. Eğer ÖSS sınavında yeterli puanı aldıysanız bu üniversitelerde tercih yaptığınız bölüme yerleştirilirsiniz. Ancak yeterli puanı alamadıysanız yurt dışı eğitim imkânı kazanamazsınız. Yurt dışında eğitim almak için YÖK'ün tanımadığı ve denklik vermediği okullara müracaat edip kabul edilirseniz mezun olduğunuzda diplomanız Türkiye'de tanınmayabilir! Bu geleceğiniz için gerçekten önemli bir konudur.

2 - Bir lise mezunu olmaktansa veya üniversitede geleceği olmayan ve istemediğiniz bir bölümü okumaktansa, Ö.s.s Şartı Aranmadan Bulgaristan Üniversitelerinde istediğiniz bölümlerde okuma şansına sahip olabilirsiniz. BULGARİSTAN üniversitelerine YÖK Denklik vermektedir 24 Temmuz 2017 yılında kabul edilen Y.Ö.K. tasarı ile Gitmek istediğiniz bölümü belirtilerek Diplomanızın denkliği olup olmadığını 0312 498 7142 telefonunu arayarak öğrenebilirsiniz. Her öğrencinin hayalinde üniversiteli olmak vardır. Üniversite mezunu olmak çok daha akılcı bir seçimdir Üniversiteli olmak her öğrencin hayalidir. Ve ihtiyacınız olan bir şeydir. Gerek Özel sektör'de gerekse Kamu sektöründe sizin bireysel becerileriniz ve aldığınız eğitimin kalitesi ile ilgilenecektir.

3 - Bulgaristan'da bir yıl eğitim almanın maliyeti, her şey dâhil olmak üzere Türkiye'de alacak olduğunuz özel bir dershane eğitiminin masrafına eşittir,

4 - Ülkemizde uygulanan Ö.S.S. üniversite giriş sistemini aşamayıp, lise mezunu olmak yerine, Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisli, Bilgisayar Mühendisliği, Gemi İnşa Mühendisliği Fizik tedavi iyileştirme Vb.100 lerce bölüm okuma fırsatı sunuyoruz. Ö.S.S Sınav zorunluluğu olmadan.. Sadece lise Notlarınızla eğitim olanakları sunuyoruz.

5 - Ö.S.S. yerleştirme kılavuzunda olmasa dahi, Bulgaristan'daki üniversitelerin yetersiz ya da kalitesiz eğitim verdiği anlamına asla gelmemektedir. Bulgaristan'daki birçok üniversite, ülkemizdeki çoğu üniversiteden daha köklü bir geçmişe sahiptir. Buna ek olarak, Bulgaristan'daki üniversitelerin bilimsel araştırma ve akademik üretim güçleri, ülkemizdeki üniversitelerin çok büyük bir bölümümün üstündedir. Bulgaristan'daki üniversitelerin çoğu, dünya sıralamasında Türkiye'deki birçok üniversitenin üstünde yer almaktadır.

6 - Bulgaristan bilingual bir ülke. Bu ülkede eğitim alırsanız, ister istemez Bulgarca dilini çok iyi öğrenmek zorunda kalacaksınız. Bunu İngilizce eğitimi ile de birleştirirseniz, ana dilinizle beraber 3 dil bilen çok vasıflı bir profesyonel olabilirsiniz.

7 - Bulgaristan'da eğitim alarak, birçok ülkeden gelen öğrencilerden oluşan çok uluslu bir ortamda yamaya şimdiden alışırsınız. Unutmayın ki, sınıfınızdaki arkadaşlarınız, farklı ülkelerde yarının profesyonel çalışanları ya da yöneticileri olacaklardır. Bu da size geniş bir çevre edinme imkânı verecek, gelecekte birçok farklı açılımlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

8 - Bulgaristan'da konaklama ve sosyal giderler, Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinin çok altındadır. "Aylık" Üniversite yurt konaklaması ortalama 45 -50 € arasıdır. Bu rakam Avrupa'nın birçok kentinde mil "aylık 150 €" dır.

9 - Bulgaristan'da herhangi bir üniversitenin hazırlık bölümünü başarı ile tamamladıktan sonra, dilediğiniz üniversitenin dilediğiniz bölümüne kolayca kaydınızı yapabilirsiniz.

Bulgaristan Üniversiteleri, Bulgaristan'da Eğitim, YÖK Denkliği olan ÜniversitelER
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
varna tıp fakültesi

Avrupa'da üniversite okumak hayal değil

Newcastle Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

Neden bulgaristan da eğitim

Yurt dışında üniversite eğitimi fırsatı

öss cılesız avrupada egıtım!!!

Bulgaristan Üniversite Eğitimi'nin Avantajları

Moldova'da ki üniversiteler.

Sheffield Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

Kazakİstan Ahmet Yesevİ Ünİversİtesİ

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Bulgaristan Ruse-АНГЕЛ КЬН4ЕВ Universitesi egitiyorum 1 493 01-31-2011 07:48 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Öss'siz Özgür Eğitim Bulgaristan'da Universite ,Türk Öğrenci Oluşumu egitiyorum 1 541 01-31-2011 07:48 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Macarsitan'da egitim. egitiyorum 1 501 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  İspanyada Eğitim.. egitiyorum 1 541 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Azerbaycan da egitim. egitiyorum 1 545 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir