Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meslek Adları (Cevher Hazırlama)
Mesaj: #1
Cevher hazırlama programının amacı, doğada ham olarak bulunan değerli minerallerin değerli olmayan minerallerden ayıklanması ve zenginleştirilmesi işlemlerini yürütecek ara insan gücünü yetiştirmektedir. Cevher hazırlama programında öğrenim görmek isteyen kimselerin fizik ve kimya ile ilgili. El becerisine sahip kimseler olmaları beklenir. Ayrıca bu alana girenlerin kapalı ve sıcak yerlerde çalışmaktan rahatsız olmayacak, bedence güçlü kimseler olmaları da gerekir.

Programın Amacı: Cevher hazırlama programının amacı, doğada ham olarak bulunan değerli minerallerin değeri olmayan minerallerden ayıklanması ve zenginleştirilmesi işlemlerini yürütecek ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Cevher hazırlama programında birinci yıl matematik, fizik, kimya gibi temel bilim dersleri ve ekonomi, ekonomik jeoloji, petorgrafi dersleri; ikinci yılda maden işleme, cevher işleme, maden makineleri, teknik elektrik ve bilgisayar programlama gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler:Cevher hazırlama programında öğrenim görmek isteyen kimselerin fizik ve kimyaya ilgili, el ve kollarını ustalıkla kullanabilen, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkiler görebilme yeteneğine sahip kimseler olmaları beklenir. Ayrıca bu alana girenlerin kapalı ve sıcak yerlerde çalışmaktan rahatsız olmayacak bedence güçlü kimseler olmaları da gereklidir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Cevher hazırlama programını bitirenlere "Cevher Hazırlama Teknikeri" ünvanı verilir. Cevher hazırlama teknikeri ham cevheri saflaştırmak ve zenginleştirmek için zenginleştirme tesislerinde ve hammadde hazırlama ünitelerinde, metalurji mühendisinin gözetimi ve denetimi altında görev yapar.

Çalışma Alanları:Cevher hazırlama teknikerleri cevher hazırlama ve zenginleştirme işleri ile ilgili kamu veya özel sanayi kuruluşlarında çalışabilirler.

\'\'BU MEMLEKETİN EKMEĞİNİ YİYİPTE İHANET EDEN BİRGÜN MUTLAKA YEDİĞİ YERDEN KURŞUNU YER...\'\'
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #2
Bu sitede Mineral Prosesindeki Bilim ve Teknolojik yenilikler, yapılan yeni çalışmalar, ilginç konu ve resimlere yer verilecektir. Ayrıca sektördeki firmaların haber veürünlerinden de bahsedilecektir. Mineral prosesi bilim ve teknoloji alanında kullanılan her türlü bilgiyi eğitim, araştırma, geliştirme, akademi, bilim ve profesyonel hayatla buluşturmayı ve bu alanda bir açığı doldurmayı amaçlamaktadır. Sitemizin tüm camiaya yararlı olmasını umar, bu site hakkındaki değerli eleştirilerinizi bekleyerek çalışmalarınızda kolaylıklar diler, saygılarımızı sunarız.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Mineral Proses Bilim ve Teknolojisi[/b]
http://www.mineralproses.com/]http://www.mineralproses.com/
e-mail: "info@mineralproses.com"

Mineral Proses Bilim ve Teknolojisi
http://www.mineralproses.com/
e-mail: info@mineralproses.com
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Meslek adları (Güverte) kefil 1 3,284 01-05-2008 10:55 PM
Son Mesaj: kaptan_ozzii
  Meslek adları (Gazetecilik) kefil 1 2,057 12-21-2007 01:03 AM
Son Mesaj: onur
  Meslek Adları (Klasik Arkeoloji) kefil 1 2,677 12-21-2007 12:56 AM
Son Mesaj: onur
  Meslek Adları (Sermaye Piyasası) kefil 0 1,953 12-12-2007 06:29 PM
Son Mesaj: kefil
  Meslek Adları (Serigrafi) kefil 0 1,804 12-12-2007 06:29 PM
Son Mesaj: kefil

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir