Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kurallara uymayan öğrenciler için...
Mesaj: #1
SINIFTA KURALLARA UYMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN:[/i]>>

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">* [/b]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">GÜNE; DAVRANIŞLARDAN DOĞAN RAHATSIZLIĞINIZI VE NEDENLERİNİ AÇIKLAYARAK VE BİRLİKTE SINIF KURALLARI BELİRLEYEREK BAŞLAYIN. ( BEN KAVGA ETMENİZDEN/SIRA OLMAYIŞINIZDAN ÇOK KONUŞMANIZDAN/OYUNCAKLARI TOPLAMAYIŞINIZDAN V.S)[/b]

-siz böyle davranınca ben endişe duyuyorum/üzülüyorum/ yaralanacağınızdan korkuyorum gibi duygularınızı anlatın.
ve birlikte sınıf kuralları belirleyin. Açıkca anlatılmayan kurallar benimsenemez.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">1. SINIF KURALLARINA UYMAYAN ÖĞRENCİLERİNİZİ DEĞİL, UYANLARI GÖRÜN. İSİMLERİNİ SÖYLEYEREK VE ONLARA BAKARAK ONLARI ÇOK BEĞENDİĞİNİZİ SÖYLEYİN. OLUMSUZ DAVRANANLARA DÖNÜP BAKMAYIN BİLE. ÇÜNKÜ ONLARIN AMACI KURALLARA UYMAYARAK DİKKATLERİ ÜZERLERİNDE TOPLAMAK.

,2. VELİ TOPLANTISI YOLU İLE YA DA İSTEK HABER MEKTUBU ARACILIĞI İLE VELİLERİNİZE ÇOCUKLARININ OLUMLU DAVRANIŞTA BULUNDUKLARINDA ONLARI ÖVMELERİNİ İSTEYİN. ODANI TOPLADIĞIN İÇİN, MİSAFİRLİKTE BENİ ÜZMEDİĞİN İÇİN, BEN BABANLA KONUŞURKEN BİZİM KONUŞMAMIZIN BİTMESİNİ BEKLEDİĞİN İÇİN, İZİN ALARAK ... YAPTIĞIN İÇİN SENİNLE GURUR DUYDUM. GİBİ... BU OLUMLU SÖZCÜKLER İSTENMİYEN DAVRANIŞLARI İSTENDİK DAVRANIŞLARA DÖNÜŞTÜRECEKTİR.

3. ARKADAŞLARI İLE KAVGA EDİYORSA/ İSTENMİYEN KELİMELER KULLANIYORSA;ONU TIKAYICI SÖZCÜKLER DEĞİL;
-KAVGA ETTİĞİNİZ GÖRÜYORUM. BİRBİRİNİZE ÇOK KIZMIŞ, GÖRÜNÜYORSUNUZ. SÖZCÜKLERİNİ KULLANARAK ONLARI ANLADIĞINI DÜŞÜNMELERİNİ SAĞLAMALISINIZ. BÖYLECE KAVGA NEDENİNİ SEN SORMADAN ANLATIRLAR. VE RAHATLARLAR. SİZ GERİLMEZSİNİZ. VE ASLA SUÇLUYU ARAMAYIN. KİM YAPTI, KİM BAŞLATTI, HADİ BARIŞIN, AAA SİZ ARKADAŞSINIZ, BİZİM SINIFIMIZDA BÖYLE ŞEYLER OLMAZ DEMEYİN.
-BENDE SİZİN YAŞINIZDAYKEN BAZEN KIZARDIM. ŞU DAVRANIŞ BENİ ÇOK SİNİRLENDİRİRDİ. ŞİMDİ DÜŞÜNÜYORUMDA SİNİRLENMEMİ GEREKTİRECEK BİR ŞEY YOKMUŞ. KONUŞARAK SORUNU ÇÖZEBİLİRMİŞİM.


4. SİZE ŞİKAYETE GELEN İSPİYONCU ÇOCUKLARA İSE;
-ÇOCUKLAR BU DAVRANIŞIN YANLIŞ OLDUĞUNU BANA DEĞİL, ARKADAŞINIZIN KENDİSİNE SÖYLEYEREK ONU UYARIN. BEN BÖYLE BİR YANLIŞLIK YAPARSAMDA O ZAMAN BANA SÖYLEYEBİLİRSİNİZ. DERSENİZ, BİR SÜRE SONRA SINIF ORTAMINDA KONULAN KURALLARIN İŞLEYİŞİNE ŞAHİT OLACAKSINIZ.
alıntıdır.[/b]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">>>[/i][/b]Edited by: esma-2

eğer istiyorsan kesinlikle yaparsın
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #2
başlık uymamış arkadaşım ne demek yaramaz öğrenci. bence başlığı değiştir. ne anlamda yaramıyor veya yarayanlar neye yarıyor?

Ruhumda fırtınalar
Yüreğimde ayaz var
Ne zaman aynaya baksam
İçimde yıkıntılar
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #3
Asibozaya katılıyorum, bizler eğitimciyiz çocuklar için bu tür tabirler kullanmamalıyız.Başlığı değiştirirsen iyi olur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #4
lütfen biraz gerçekçi olunuz ,yani bu yazıyı zaten sizler(eğitimciler)okuyacak ne yani sizin hiç yaramazlık yapan öğrenciniz yokmu? yada sizler aranızda bu tabiri kullanmıyormusunuz.Çocuklara tabiki yaramaz ifadesini kullanmamalıyız bunu tüm eğitimciler bilir belirtmeme ne gerek var? önemli olan içerik .İçerikte ,çocuklarla konuşurken yaramaz kelimesi geçmiyor sonuçta....Edited by: esma-2

eğer istiyorsan kesinlikle yaparsın
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #5
emeğine sağlık . ancak yaramaz deyimini asla kullanmam.bir pasta yaparsın aynı malzemeleri kullanarak .biri kabarır leziz olur. diğeri kabarmaz ve tatsız olur. öğrencileri de buna benzetebiliriz . yaramaz kelimesi bana abest geldi . bunu seni rencide etmek için söylemedim . tekrar teşekkürler

Ruhumda fırtınalar
Yüreğimde ayaz var
Ne zaman aynaya baksam
İçimde yıkıntılar
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir