Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İtalya'da İtalyanca Dil Eğitimi ve Dilokulları İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz</span>
Mesaj: #1
Arkadaslar,İtalya'da İtalyanca Dil Eğitimi ve Dilokulları için edinmis oldugunuz bilgi ve tecrübelerinizi bu konuda paylasima sunmanizi rica ediyoruz..


Bu sekilde hem bu konu hakkinda arastiıma yapanları hemde sizler gibi tecrube sahibi olmuş uyelerimizi bir araya getirerek bilgi paylasımı ortamı oluşturma amacındayız.Ne Gibi Bilgi Paylasimlarinda Bulunabiliriz...

Niçin İtalyanca?

Italya'da Dil Eğitiminin Avantajlari Sizce Nelerdir?

Italya'da Dil Eğitimi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Italya'da Dil Eğitimi Basvurunuzu Hangi Dil Programında Kullandınız?
Ornek: Yeni Başlayanlar için İtalyanca,Genel İtalyanca Programı,Yogun İtalyanca Programı-Hukuk için İtalyanca,Tıp için İtalyanca,Ticaret için İtalyanca,Tasarım için İtalyanca,Turizm için İtalyanca,Bankacılar için İtalyanca,Öğretmenler için İtalyanca,Moda için İtalyanca,Sanat için İtalyanca vs

Italya'da Dil Eğitimi Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Italya'da ki Dilokulları Nelerdir? Hangilerini Tavsiye Edersiniz?

Italya'da Dilokullarına Karar Vermeden Önce En cok Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Italya'da Dil Eğitimi Başvurusu sonrası işlemler nelerdir?

Italya'da Dil Eğitimi Icin Hangi Danismanlik Firmasi (Acenta) ile Anlastiniz ve Memnun Kaldiniz Mi? Nicin? Maliyeti (Ucret) Ne Kadardi?

İtalyanca Dil Yeterlilik Sınavina Girdiniz mi? (CILS) Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?Tabii bu tur benzeri sorular hala hazirda Italya'da Dil Eğitimi ve Dilokulları icin arastirma yapan uyelerimiz tarafindan cogaltilabilir.. İmages Bizler yinede Italya'da Dil Eğitimi icin dusunen siz ziyaretcilerimize asagida kendimizce yapmis oldugumuz arastirmalardan bir kesit sunduk..Tabii bu tatminkar olmicaktir cunku bizler cok okuyan mi bilir yoksa cok gezen mi bilir sorusuna, cok gezen bilir cevabini vererenlerdeniz..


Eğitim Süresi Nedir?

Genel Lisan kursları yıl boyunca kesintisiz sürmektedir. Eğitim süresinin belirlenmesi ulaşmak istediğiniz seviyeye, ayırabileceğiniz zamana ve şüphesiz bütçenize bağlı olarak tamamen size bağlıdır. 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar istediğiniz süreyi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte kimi okullarda ( özellikle üniversiteler tarafından düzenlenen programlarda) kurslar belirli dönemlerde düzenlenebilmektedir.

Kurs başlangıç tarihleri nelerdir?

Kurs başlangıç tarihleri son derece esnektir. Okullara genel olarak yılın herhangi bir haftasında başlayabilmek mümkündür. Bununla beraber bazı okul ve kurslarda belirli dönemlerde kurslara başlanabilmektedir.

Lisan Kurslarına başlayabilmek için hangi düzeyde olmalıyım?

Genel olarak lisan kurslarına seviyeniz ne olursa olsun başvurabilirsiniz. Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir kura yerleştirilecek, kendi seviyenizdeki diğer öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız. Bununla birlikte yurtdışındaki lisan eğitiminizden en verimli faydalanabilmek için hiç bilmeden gitmek yerine seviyenizin en az Elementary ( az) düzeyinde olmasını öneriyoruz.

Haftalık ders sayısı nedir?

İngiltere, Amerika ve Kanada'da İngilizce eğitimi amaçlı vize alabilmek için haftada en az 20 ders ( 15 saat) yoğunluğa sahip bir kursa kayıt yaptırmalısınız. Avustralya için ise kursun yoğun olması ( haftada 25-30 ders) gerekiyor. Okullar genel olarak haftada 20, 25 ve 30 ders yoğunluklarında eğitim verme eğilimindedirler. Genel olarak hiçbir ülke haftada 20 dersin altındaki eğitime vize vermiyor.


Katılım yaşı nedir?


Yıl boyu devam eden Lisan kurslarına başvurabilmek için alt yaş 16'dır. Bazı okullar 18 yaş altını kabul etmiyorlar. Ticari İngilizce programlarında alt yaş sınırı 21'e kadar çıkabilmektedir. Yaz döneminde ise bazı okullar yetişkinlere yönelik kurslarda yaş sınırını 14'e kadar indirebiliyorlar. Öğrenmenin yaşı olmadığına göre üst yaş sınırı yok.

Ne Zaman Başvurmalıyım?

Başvuru tarihi ülkeden ülkeye değişebiliyor. İngiltere, Amerika ve 6 aydan daha kısa süreli eğitim almak kaydıyla Kanada'da kursa başlamayı düşündüğünüz tarihten en az 4-6 hafta önce başvurmalısınız. Özellikle yaz dönemlerinde başvuruların yoğun olduğu dikkate alınarak süre daha da uzatılmalıdır. Yeni Zelanda, Avustralya ve 6 aydan daha uzun süreli eğitim için Kanada'da eğitim başvurularında en az 8-+12 hafta önce başvurmanız tavsiye edilmektedir. Malta'da vize olmadığı için 1-4 hafta önce başvurmak yeterlidir. Genel olarak ne kadar önce başvurursanız işlemlerin o denli sağlıklı ve zamanında sonuçlanacağı dikkate alınmalıdır

Kaç kişilik sınıflarda eğitim göreceğim?

Her ne kadar sınıf mevcutlarındaki üst sınır 14/15 ise de bir çok okulda 10-12 kişilik sınıflarda ders verilmektedir. Özellikle kış aylarında sınıf mevcutları daha düşük olma eğilimindedir. Kimi okullar sınıf mevcutlarını 5 öğrenci ile sınırlayabilmektedir. Sınırlı zamana sahip iş adamları ve yöneticilere yönelik bire bir özel ders programları da bulunuyor.

Kurs sonunda sertifika alacak mıyım?

Kurs türü ve süresi ne olursa okula düzenli devam eden öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır. Öte yandan İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik, uluslararası geçerliliğe sahip sınavlarına da girmeniz özellikle teşvik edilmektedir.


Okuldaki ilk gün ne olacak?


Okulların hepsinde ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilmektedir. İlk gün öğrencilere şehri tanıtan genel bilgiler,haritalar, kimlik kartı, çeşitli pratik bilgiler ve kurs malzemelerini içeren öğrenci dosyaları verilmektedir.

Okullardaki imkanlar, tesisler nelerdir?

Okulların sağladıkları imkanlar ve tesisler okuldan okula büyük değişiklik gösterebilmektedir. Önemli bir kısmında öğrencilerin yararlanabilecekleri multimedya bilgisayar merkezi, kütüphane , dil laboratuvarı, kafeterya vb. bulunmaktadır. Üniversite ya da kolejlerin dil okullarına devam eden öğrenciler kampüs imkanlarından da yararlanabilmektedir.


Sosyal Etkinlikler - Geziler düzenlenecek mi?


Okullar sınıf içi eğitim programlarına ek olarak hafta boyunca çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler, hafta sonları çeşitli geziler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerin bazıları için maliyet bedelleri talep edilmektedir. Etkinliklere katılıp katılmamak tamamen öğrencinin tercihine bağlıdır.

Havaalanında karşılanacak mıyım?

Hemen hemen tüm okullar havaalanında karşılama hizmeti vermektedir. Ülke'ye varışınızda okulunuz ismi yazılı bir tabela ile sizi görevli karşılayacak ve konaklayacağınız aileye götürecektir. Lisanınız iyi düzeyde değilse yada yurtdışına ilk kez çıkıyorsanız havaalanında karşılama servisini tercih etmeniz tavsiye ediliyor.

Okullardaki öğrenci yapısı nedir?

Lisan okullarının tümünde öğrenciler aynı amaç için dünyanın farklı ülkelerinden gelen diğer öğrencilerle birlikte eğitim almaktadır. Bu lisan öğrenimin yanısıra farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek ve farklı kültürleri de tanımak için bulunmaz bir fırsat olacaktır.


Okullar onaylı mı?


Yurtdışında dil okulu seçerken bulunduğu ülkenin resmi makamları tarafından onaylı olup olmadığına, dil okullarının oluşturdukları ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üye olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Örneğin İngiltere'de dil okulu seçerken British Council onaylı olmasına dikkat etmelisiniz.


Kaynak: http://www.egitimabroad.com/uicerik.asp?id=34&c=ita

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
Intuition Languages - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Cape Bay Language Center -Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Bath academy- Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Club Class -Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Wessex Academy

Colon Language Center -Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Harrow House - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Anglo Continental - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Malta Hakkında Merak Ettikleriniz ,Maltada Eğitim,Malta Üniversiteleri,Dil...

Saint george international - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  BWS GERMANLINGUA -Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz egitiyorum 2 2,691 07-26-2011 12:00 AM
Son Mesaj: harslan2004
  Education First - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz egitiyorum 2 1,303 05-06-2011 07:00 AM
Son Mesaj: !aslı_enver!
  Kaplan Aspect Colleges-Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz egitiyorum 1 1,029 01-31-2011 06:28 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Brandon College -Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz egitiyorum 1 910 01-31-2011 06:28 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Anglolang Academy - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz egitiyorum 1 824 01-31-2011 06:28 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir