Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İradenin Gücü
Mesaj: #1
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">İRADENİN GÜCÜ[/b]

Kansas´taki bir okulda iki kardeş çalışıyordu ve her sabah sınıftaki sobayı yakmak onların göreviydi.Soğuk bir günün sabahı, kardeşler sobayı temizlediler ve odunla doldurdular. Birisi bir şişe gazı odunların üstüne döktükten sonra ateşe verdi. O anda öyle bir patlama oldu ki, eski bina sallandı. Patlama sırasında büyük kardeş öldü, diğerinin de bacakları feci şekilde yandı.

Daha sonra, şişeye yanlışlıkla benzin doldurulduğu ortaya çıktı.
Yaralanan çocuğu tedavi eden doktor, çocuğun bacaklarını kesmenin daha iyi olacağını söyledi.

Anne ve babası yıkılmıştı. Zaten bir oğullarını yitirmişlerdi; şimdi de diğer oğulları bacaklarını kaybedecekti. Fakat inançlarını kaybetmemişlerdi. Doktora kesme işlemini ertelemesini rica ettiler. Doktor kısa bir süre için bunu kabul etti.


Anne ve baba çocuklarının bacaklarının iyileşmesi için dua ediyor ve her gün doktordan kesmeyi bir gün daha ertelemesini istiyorlardı.


Bu, iki ay sürdü. Doktorla her gün tartışıyorlardı. Bu arada çocuklarını bir gün tekrar yürüyebileceğine inandırıyorlardı. Çocuğun bacakları kesilmedi ama sargılar açıldığında, sağ bacağının diğerinden altı cm. daha kısa olduğu ortaya çıktı. Sol ayağındaki parmaklar da neredeyse yoktu. Fakat genç adam kararlıydı. Acılar içinde kıvranmasına rağmen, her gün egzersiz yaptı ve nihayet bir iki adım atmayı başardı.


Genç adam; daha sonra koltuk değneklerinden de kurtuldu ve yürümeye, sonra da koşmaya başladı.


Bu genç adam koştu, koştu ve koştu. Neredeyse kesilmek üzere olan bacakları ona bir dünya rekoru bile kazandırdı.
Bu genç adam <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Glenn Cunningham[/b]´dı.


<B style="mso-bidi-font-weight: normal">´´Dünyanın En Hızlı İnsanı[/b]´´ olarak tanınan gence, <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Madison Square Garden[/b]´da yüzyılın sporcusu unvanı verildi.


<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Yüreğinin ve iradenin gücünü eğer son damlasına kadar kullanırsan, başarı kaçınılmaz sonuçtur.[/b]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/b]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/b]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  BEYNİMİZİN GÜCÜ redline 0 891 04-25-2009 03:22 PM
Son Mesaj: redline

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir