Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulgaristan'da ingilizce denizcilik eğitimi
Mesaj: #1
Sevgili Arkadaşlar,


Engin denizler sizlere kucak açmayı bekliyor. Hayallerinizi süsleyen “Güverte” ve “Gemi İnşa Mühendisliği” ve Gemi Makine Mühendisliği eğitimini Balkan University Group Varna Tknik Üniversitesi İngilizce akademik dilde gerçekleştiriyor.Üstelik ÖSS kaygınız olmadan.


Gemi İnşa Mühendisleri, deniz taşıtlarını yüzen binalar olarak görürler. Yüzen binaların su üzerindeki zorlu görevlerinin temelinde, gemi inşa mühendislerinin becerileri ve bilgi birikimleri yatar.


Bu mesleğin birinci amacı, günümüzde devasa boyutlara ulaşmış olan deniz taşıtlarının su üzerinde güvenli ve verimli bir şekilde yol alabilmesini sağlamaktır. Gemi İnşa Mühendisleri aynı zamanda diğer mühendisliklerle iş paylaşımı içinde çalışmaktadırlar.


Gemi İnşa Mühendisliği Bölümünden mezun olan öğrenciler ülkemizde diğer mesleklerle karşılaştırıldığında sayılamayacak kadar çok avantajla iş yaşamına başlarlar. İlk sırada sayabileceğimiz avantajlar ekonomik ve sosyal olanlarıdır. Gemi İnşa Mühendisliği öğrencileri mezuniyetleri sırasında iş kaygısı yaşamazlar, bu nedenle eğitimleri için gereken yüksek motivasyonu kolaylıkla sağlayabilirler.


Bu bölümü hedefleyen öğrencilerin matematik ve fizik derslerinin iyi bir temele oturmuş olması gerekmektedir. Ülkemizde bu bölümde eğitim veren üniversitelerin sınırlı kontenjanları gençlerimizi arayış içine sokmuştur. Gençlerimiz hayallerinin ve geleceğin mesleği olan Gemi İnşa Mühendisliği’ni, Varna Teknik Üniversitesi’nde Balkan University Group tarafından sağlanan avantajlarla akademik dili İngilizce olmak üzere okuyabilmektedirler. Öğrenciler üniversitedeki üçüncü yıllarını tamamladıklarında stajlarını ülkemizin seçkin tersanelerinde yapabilmektedir.


Güverte programının amacı,öğrencilere gemi kullanma ve gemi içi yönetim , uzak yola giden gemilerin yönetimi ile ilgili görevleri yapacak elemanları yetiştirmektir. Güverte programında, meteoroloji, seyir, yük işlem, deniz ticaret hukuku, iş hukuku, işletme yönetimi, pazar araştırmaları gibi dersler okutulur.


Güverte programını bitirenlere "Uzakyol Güverte Zabiti (Gemi Yönetim Mühendisi)" unvanı verilir. Güverte zabiti olarak çalışacak mezunlar 4. kaptan olarak ise başlayarak, belli hizmet dönemlerinden sonra kaptanlığa (süvariliğe) kadar yükselirler. Gemide bulunan her kaptanın belli görevleri vardır. Uzak yol güverte zabiti, deniz taşıt araçları ile yapılan taşımalarda yükün gemiye alınması, limanlarda ilgililere teslimi ve geminin seyri ve yönetimi ile ilgili işleri yürütür. Uzakyol güverte zabitleri Deniz Nakliyat Şirketinde, özel denizcilik şirketlerinde görev alabilirler. Öğretmenlik meslek eğitimi de görmüş olanlar meslek liselerinde alanın derslerini okutmak üzere, öğretmen olarak atanabilirler


Avrupa Birliği’nin en köklü teknik üniversitelerinden olan Varna Teknik Üniversitesi’nin diğer mühendislik bölümlerinde olduğu gibi, Güverte ve Gemi İnşaa Mühendisliği Bölümlerinde de ÖSS puanınıza bakılmaksızın öğrenim görebilirsiniz.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
Birmingham Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

Lefke Avrupa Ünİversİtesİ Mezunlari Buraya!!!!!!!!!!

Varna Teknik Üniversitesi Eğitim Sistemi

Finlandiya da egitim.

Belarus'ta Üniversite Eğitimi - Sınavsız Dilediğiniz Bölümlerde

Lisans tamamlama?

bulgaristan üniversite için çok uygun

Dünya Üniversitelerinin Webometrik Sıralaması

Yurtdisinda sinavsiz girisi olan bir universite var mi?

Middlesex Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Amerika da üniversite eğitimi almak için neler yapmam gerekiyor??? egitiyorum 1 776 01-31-2011 07:49 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  CS Hayward Üniversitesinde MBA Eğitimi egitiyorum 1 886 01-31-2011 07:48 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Bulgaristan Ruse-АНГЕЛ КЬН4ЕВ Universitesi egitiyorum 1 493 01-31-2011 07:48 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Öss'siz Özgür Eğitim Bulgaristan'da Universite ,Türk Öğrenci Oluşumu egitiyorum 1 542 01-31-2011 07:48 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Yurt dışında üniversite eğitimi fırsatı egitiyorum 1 581 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir