Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amerika'da Eğitim Görmüş Öğrencilerden Bilgi
Mesaj: #1
Selamlar


Amerika'da üniversite eğitimi görmüş arkadaşlardan bazı konular hakkında bilgi vermelerini rica ediyorum. Ben önümüzdeki sene master yapmayı düşünüyorum Amerika'da ve sizden bir kaç şey hakkında bilgi almak istiyorum. Sıralarsam daha rahat olacak cevaplaması.


1.Şu an bazı üniversitelerle yazışmaktayım. İlk tercihlerim Michigan State University, San Diego State University ve Louisiana State University. Dünya sıralmasındaki yerleri de oldukça iyi fakat yine de orada öğrenim görmüş biri olarak seçtiğim üniversitelerin eğitim kalitesi hakkında kısaca bilgi verirmisiniz? Ayrıca size göre hem hesaplı hem de kaliteli eğitim veren 5 üniversiteyi sıralayabilirmisiniz? Bu hem benim hem de gidecek diğer arkadaşların üniversite tercihleri için çok yaralı olacaktır.


2. Şu an son sınıfdayım ve genel not ortalamam 3.80 nin üzerinde. TOEFL sınavına girdim ve 95 in üzerinde bir not bekliyorum. GRE sınavına da önümüzdeki aylarda girmeyi planlıyorum. Yukarıda yazdığım 3 üniversiteye birden başurmayı düşünüyorum. Sizce kabul edilme ihtimalim nedir? Olur da hepsi birden başvurumu kabul ederse hangisini tercih etmemi önerirsiniz?


3.Üniversitelerle yaptığım yazışmalarda "funding" den yararlanabilmem için son başvuru tarihinin 15 Ocak (bazıları 15 Şubat) olduğu söyleniyor. Funding acaba burs/indirim ile alakalı bir konumu? Ve öyleyse eğitim ücretinin ne kadarını kapsıyor?


4.Şu anda tam olarak Amerika'daki eğitim sistemini çözebilmiş değilim. Sömestır başına 15 kredilik ders almayı düşünüyorum. Bu haftalık kaç saate tekabül ediyor veya kaç güne?


5.bacanak nickli arkaşadın Amerika'da hem çalışıp hem okumakla ilgili mesajını okudum. Benim yaptığım hesaba göre de kalburüstü devlet üniversiteleri için yıllık $23.000 - $25.000 arası oluyor tüm masraflar. 15 kredilik ders yüküyle, ders dışı zamanlarımda ne kadar gelir elde edebilirim part time çalışarak? Ben 9 ay için $5,000 hesaplamıştım, uygunmu? Ayrıca yabancı öğrenciler için çalışma kısıtlamaları olduğunu okudum bazı yerlerde, bu ne kadar gerçek?


6. Amerika'da okumak için bütçem çok kısıtlı. Önce bir şekilde Amerika'ya gitmek, gittikten sonra da burs veya çalışarak masraflarımı düşürmeyi düşünüyorum. Acaba üniversitlerdeki burs olanakları ne durumda? Mesela dönem içinde başarı gösteren öğrencilerin gelecek dönemki eğitim ücretleri için indirim/burs imkanları varmı? Sizin başvurmamızı önerdiğiniz gerek Amerika'da gerek Türkiye'de yabancı öğrencilere burs veren kurumlar varmı?


Amerika'da bulunmuş arkadaşlar bu konularda biraz bilgi verirse çok sevinirim. Sorduğum sorulardan ne kadarına cevap verebilirseniz hem benim hem de genel olarak Amerika'da eğitim görmek isteyen arkadaşların kafasındaki soru işaretleri o kadar ortadan kalkacaktır ve bizim için çok büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Biraz uzun oldu biliyorum, umarım çok şey istemiyorumdur.


Teşekkürler
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
Amerikada Üniversiteler Hakkında Bilgi

Bulgaristan nın Varna sehrinde okyumak isteyenler buraya.

Yurtdışı Yüksek Lisans Hakkında Bilgisi Olanlar Lütfen bakın

Bulgaristan universite egitimi

Vize Başvurusu İçin Gereken Evraklar Hakkında Detaylı Bilgiler [Bir çok...

Aachen University of Technology-Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk...

Tip fakultesi okumak bulgaristanda(oss sarti yok denklik var)

Bristol Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

Glasgow University-Üniversitesi Hakkında Bilgiler ve Türk Öğrenci Grubu

bulgaristanda eğitim şansı

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Amerika da üniversite eğitimi almak için neler yapmam gerekiyor??? egitiyorum 1 685 01-31-2011 07:49 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Amerika da bir üniversiteye 1 ders almak için gitmek mümkün mü? egitiyorum 1 505 01-31-2011 07:48 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Macarsitan'da egitim. egitiyorum 1 445 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  İspanyada Eğitim.. egitiyorum 1 466 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Azerbaycan da egitim. egitiyorum 1 485 01-31-2011 07:47 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir