Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Almanca öğrenenler için podcast dizini
Mesaj: #1
Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: DW-WORLD ile Almanca öğrenin: her zaman ve her yerde!Deutsche Welle’nin ücretsiz podcastları ile yolda da Almanca çalışın! Günlük Almancadan, yavaş konuşulan haberlere ve Almanca kursunun tamamına kadar: abone olun ve öğrenmeye başlayın!


Podcast terimi „iPod“ - bu Apple şirketinin MP3- çalarına verdiği isim - ve „broadcasting“ sözcüklerinden oluşur. „iPod’lar için radyo“ anlamına gelir. Podcastlar DW-WORLD.DE adresinden veya iTunes Music Store gibi podcast dizinlerinden abone olabileceğiniz, düzenli olarak güncellenen ses ve görüntü dizileridir.
Her zaman, her yerde ve ücretsizPodcast sayesinde Deutsche Welle’nin ses ve görüntü kayıtlarına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz ses ve görüntü kayıtlarını seçerek size özel bir “podcast” hazırlayabilir, ve bu kayıtları yolda, örneğin MP3- çalarınızdan dinleyebilirsiniz. Elbette cihazınızin mutlaka bir iPod olması gerekmiyor. Avantajlar ortada: neyi nerede ve ne zaman dinlemek veya izlemek istediğinize kullanıcı olarak siz karar veriyorsunuz. Deutsche Welle’nin podcast hizmeti ücretsizdir.
Bir podcasta abone olmak için sadece internet bağlantısı olan bir bilgisayara ve bir podcast yazılımına ihtiyacınız var. Bu podcast programlarıyla (Podcasting Clients) DW-WORLD.DE adresindeki favori formatlarınıza abone olabilir ve dilediğiniz dizinin bölümlerini MP3 formatında indirebilirsiniz. Ses ve görüntü podcastı tekniğinin temelinde „feed“ teknolojisi vardır. Podcast feedlerinde ses dosyalarına bağlantılar bulunur. Yeni podcastınızın düzenlemesi için RSS Feed adresini, podcast programına (Podcasting Client) kopyalayın.
Dilediğiniz programın podcastına abone olduğunuzda, yeni içerik MP3 – çalarınıza otomatik olarak kaydolur; bunu podcast programınız sizin yerinize yapar ve güncel bölümleri bilgisayarınıza aktarır. Podcast programlarının ilki iPodder’dır. Ama iTunes (aşağıdaki bağlantıya bakınız) gibi çok sayıda başka podcast programı da mevcut. Bu programların birçoğunu internette ücretsiz edinebilirsiniz.


Kapsamlı içerik


Deutsche Welle, 2004 yılındaki Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimi ile ilgili programları podcast olarak sunarak bir ilke imza attı. O dönemlerde podcast hizmeti sadece ses kayıtlarıyla sınırlıyken, günümüzde görüntü podcastlarına duyulan ilgi de giderek artıyor. DW-WORLD.DE adresinde 50’den fazla ses ve görüntü podcastına abone olabilirsiniz. Deutsche Welle, radyo ve televizyon programlarından, dil kursları ve Deutsche Welle arşivinden oluşturulmuş konu dosyalarına kadar varan çeşitlilikte podcast içeriği sunuyor.


http://www.dw-world.de/dw/article/0,...,00.htmlkaynak İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:
LAL -Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Yurtdışında Dil Eğitimi ve Avantajları Hakkında Bilgiler

Cicero - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Academies Australasia Group Of Colleges - Dil Okulu İçin Bilgi ve...

Garden Route Language Center -Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Manchester central school of english -Dil Okulu İçin Bilgi ve...

Lewis school of english - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Regent School of English - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Harrow House- Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

Oxford House College - Dil Okulu İçin Bilgi ve Tecrübeleriniz

ben eğitiyorum...çok mutluyum...
İmages
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mobil Almanca: Mobil ve ücretsiz! egitiyorum 1 402 01-31-2011 06:20 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Interaktif Almanca / Deutsch Interaktiv egitiyorum 1 521 01-31-2011 06:20 PM
Son Mesaj: egitiyorum
  Almanya'da Almanca Dil Eğitimi ve Dilokulları İçin Bilgi ve Tecrüb egitiyorum 1 415 01-31-2011 06:19 PM
Son Mesaj: egitiyorum

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir