Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1. sınıf alacaklar, paniklemeyin..!?
Mesaj: #1
Sevgili arkadaşlar 1. sınıf alacağım acaba ne olacak diye paniklemeyin. Şuanda ziyaret etiğiniz site zaten bir çok probleminizi çözecektir. Eğer kaynak konusunda sıkıntı çeker miyim diye düşünürseniz. Sitemiz olan http://www.sinanuzun.com ve http://www.sinanuzun.com/forum/default.asp forumunuda ziyaret edebilir, ilkokuma.com ve http://www.sinifogretmeni.com/forum/foru...?TID=10823 adresleriden yararlanabilirsiniz. Eğer hala kendinize güven konusunda endişeniz varsa aşağıdaki yazıyı bi okuyun derim.

Neden Birinci Sınıf Öğretmenliği ?

Beklide bir insanın nadiren tadabileceği, herkese nasip olmacak bir duygudur, birinci sınıf okutmak. Öğretmenliğin bir anneliğe, bir babalığa dönüştüğü bir duygu yüküdür. Hele de, ürününüzü kelime kelime, harf harf alabileceğiniz, bir insana verebileceğiniz en güzel hediyedir.

O minik kalplerin dev sevgileriyle etrafınızı saran duygu fırtınası öyle derinlere işler ki birden kendinizi bir anne bir baba gibi hissedersiniz. Gün gelir düştüğü için ağlayan öğrencinizi kucağınıza alıp yarasını şefkatle sarar, gün gelir hiç yapmam, yapamam ki denilen muziplikleri o minik bedenlerle birlikte yaparsınız.

An, an yanındasınızdır, ilk kalem tutuşu, ilk harfi yazışı, ilk heceyi okuyuşu aslında bir emeğin alın teridir birinci sınıf öğretmenliği. Bir sevgi yumağı, uzun bir yola çıkış için yapılan ilk hazırlıktır aslında.

En çokta minik parmaklarıyla size yazdıkları sevgi yüklü mektupları okuyunca duygulanırsınız. Tadamamışsanız mutluluk göz yaşları dedikleri o duyguyu, doya doya yaşama fırsatıdır , birinci sınıf öğretmenliği..

Uzun bir hayatın önsözü, henüz yazılmaya yeni başlanmış bir romanın ilk sayfasıdır. Sevgidir, hüzündür, paylaşımdır, emektir, Bunlar zaten birinci sınıf öğretmeni demektir....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #2
işte ilkokuma yazma öğretimi için bütün sesleri 4 Tema olarak hazırladığım videolar..Görmek için linki tıklayınız.

http://kayaibrahim559.sitemynet.com/kul/id3.htm
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
Mesaj: #3
teşekkürler sinasi emeğine sağlık
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir